Najnowsze galerie

Najnowsze artykuły

Dolce&Gabbana

25.02.2010 14:02

Dolce&Gabbana
Trudno sobie wyobrazić współczesną modę bez włoskiego duetu Dolce&Gabbana. Ich kreacje są eleganckie, seksowne i wyzywające, a kampanie kontrowersyjne. Dziś bierzemy pod lupę markę Stefano Gabbany i Domenico Dolce.

Założyciel: Domenico Dolce i Stefano Gabbana

Historia: Domenico Dolce (ur. 1958) urodził się i wychował na Sycylii,  syn krawca z Palermo już w wieku 7 lat pod czujnym okiem ojca nauczył się szyć marynarkę. Stefano Gabbana (ur. 1962) jest synem drukarza z Mediolanu. Jego ulubionym wakacyjnym miejscem była Sycylia – to właśnie tam poznał Domenico. Miejsce spotkania obu projektantów często przejawia się w tworzonych przez nich kolekcjach. Kobieta emanuje latynoskim seksapilem uwydatnionym przez gorset, koronki i buty na wysokim obcasie; mężczyzna to typ południowego macho o gangsterskim rodowodzie. Marka powstała w 1985 roku jako wyraz hołdu dla legend włoskiego kina m.in: Felliniego, Rosselliniego i Sophii Loren. 6 lat po pokazaniu pierwszej kolekcji, w roku 1990 duet Dolce&Gabbana zadebiutował z męską linią w Mediolanie. Sukces i zainteresowanie projektami sprawiło, że para (również w życiu prywatnym) w 1994 roku rozwinęła interes tworząc nieco tańszą i bardziej sportową markę – D&G. Po prawie 25 latach, Dolce&Gabbana stanowi imperium produkujące: ubrania (dla kobiet, mężczyzn i dzieci, a także dla piłkarzy klubu AC Milan), bieliznę, dodatki, perfumy, zegarki i telefony (w kooperacji z Motorolą). Dolce&Gabbana to, także metka uwielbiana przez gwiazdy m.in.: Victorię i Davida Beckhamów, Madonnę (będącą muzą, a zarazem twarzą najnowszej kampanii projektantów) oraz Scarlett Johansson.

Dolce&Gabbana o inspiracjach:

Inspiruje nas każdy dzień naszego życia, świat i ludzie którzy nas otaczają. Pomijając to mamy swoje stałe i niezmienne źródła inspiracji, które oddają naszą tożsamość i pochodzenie, m.in.: rejony Śródziemnomorskie, Sycylię, czerń i biel oraz neo – realistyczną włoską kinematografię.

Dyrektor artystyczny: Osobami odpowiedzialnymi za wygląd kolekcji są założyciele, Domenico Dolce i Stefano Gabbana.

 


zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzdgDomenico i Stefano w towarzystwie top modelek: Claudii Schiffer, Evy Herzigovej i Naomi Campbell, Eastnews

 

Właściciel: Własność prywatna.

Znak rozpoznawczy: Projekty duetu DG to połączenie luksusu, elegancji i nowoczesności – czyli cech charakterystycznych dla włoskiej mody. Ubrania z linii D&G oraz Dolce&Gabbana są nasycone seksualnością, ich zadaniem jest podkreślenie atutów męskiej i damskiej sylwetki.

 


yyyyyyyyyydg
Kolekcja D&G wiosna - lato 2010, Eastnews

 

Designerzy często eksponują dekolt, biodra, nogi u pań. Klatkę piersiową i ramiona u panów. Poszarpane dżinsy, biała koszula, dopasowany czarny garnitur, sukienka  bombka, malowidła, nadruki z sylwetkami sławnych osób (Marlon Barndo, Steve McQueen) i kaszkiet to elementy regularnie powtarzające się w kolekcjach.

 


yyyyyyyydolce
Kolekcja Dolce&Gabbana wiosna - lato 2010
, Eastnews

 

Dostępność: Odzież Dolce&Gabbana dostępna jest w sklepach Redford&Grant, tańszą linię D&G kupisz w salonach Lilla Moda.

Strona internetowa: http://www.dolcegabbana.com/

Logo: 

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzlogo 


Komentarze