Najnowsze galerie

Polecane wideo

Indiańskie motywy

05.10.2009 21:10

Indiańskie motywy
Moda nie zna granic. Najlepiej świadczą o tym tegoroczne inspiracje stylem rodowitych mieszkańców obu Ameryk. Bez względu na to czy są to jedynie subtelne nawiązania czy oczywiste zapożyczenia, pewne jest, że w tym sezonie indiańskie akcenty będą wszechobecne.


Dosłowna wizja indiańskich strojów Cantao nie jest niczym zaskakującym. Projektanci firmy, Leila i Peter Simon niejednokrotnie odwoływali się do tego stylu. W tym sezonie skupili się na charakterystycznych kolorach i wzorach. Ciemna tunika w naturalnych barwach doskonale oddaje indiański klimat a zarazem nie ma w sobie nic ekscentrycznego.

Podobnie jest z luźnymi spodniami czy okryciami o kroju poncho. Płaszcze w tym stylu są obecnie numerem jeden kolekcjach Chloe i Etro. Jednak nie tylko obszerne płaszcze zwracają uwagę w projektach Veronici Etro.

 

Motyw indiańskiej księżniczki pojawia się także przy okazji bogato zdobionych sukienek do ziemi oraz marynarek wykończonych subtelnym futerkiem.

 

 

indianskie
Etro, jesień-zima 2009/2010, Eastnews

Propozycje włoskiego domu mody są bardzo dziewczęce i naturalne. Na szczególna uwagę zasługuje oryginalna biżuteria na szyję wykonana z piór, którą prezentowała między innymi Anja Rubik.

Nieco inny punkt widzenia na tę stylistykę ma Diane Von Furstenberg. Dla Belgijki indiańskie klasyki nie są tak zwiewne i delikatne. Projektantka stawia na ciężkie, grube materiały z wyrazistym wzorem i w ciemnych kolorach. Mamy więc wielowarstwowe zestawy, ciepłe swetry i niedopasowane fasony. Uniwersalne formy pozwalają na łączenie ich z innymi topowymi trendami sezonu.

Idąc tropem rdzennych Amerykanów natknęliśmy się na fantastyczną dużą torbę Blush B-lush. Charakterystyczne frędzle i kolorystyka są niezastąpione w tej stylizacji.

 

Indiańskie poncha znajdziesz w sklepie:

C&A
Adresów marki szukaj tutajKomentarze